Okresní hospodářská komora Plzeň-jih

Veletrh perspektivy řemesel 2011

Dne 23. listopadu 2011 uspořádala Okresní hospodářská komora Plzeň-jih v Kulturním domě ve Stodě již třetí ročník veřejné prezentace studijních nabídek a pracovních příležitostí pro budoucí učně a středoškolské studenty pod názvem Veletrh perspektivy řemesel. Akce se uskutečnila ve spolupráci s městem Stod, SOU Domažlice – školou Stod a MAS Aktivios. Veletrh je zaměřen především na seznámení starších školních dětí a jejich rodičů s pracovními možnostmi, klasickými řemesly a nabídkou studijních a učebních oborů. Hlavním smyslem této akce je, aby se tradiční řemeslo uchovalo, rozvíjelo a přežilo pro příští generace. Za ocenitelný výsledek pak budeme považovat, pokud si žáci odnesou co nejvíce poznatků v jejich velmi důležitém období rozhodování o své budoucnosti a vyberou si pro sebe tu pravou a správnou profesi.

Slavnostní začátek zahájil v 9:00 hod předseda OHK PJ Ing. Miloš Fürst, Eq.M., Eq.V.,  společně s místostarostkou města Stod paní Ivou Hořanovou, paní ředitelkou SOU Domažlice Mgr. Zdeňkou Buršíkovou a za účasti návštěvy z KÚPK paní JUDr. Jaroslavy Havlíčkové, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu.

V doprovodném programu vystoupili studenti vystavujících škol s tanečním vystoupením, účesovou tvorbou, ukázkou sebeobrany a bojového umění, školní kapelou a dalším. Zde patří velké poděkování panu Ing. Martinu Jurákovi, zástupci ředitele stodské školy SOU Domažlice, který se svými studenty převážnou část programu nacvičil. Návštěvníci, kterých bylo na čtyřista, shlédli prezentaci členských firem OHK PJ: ILV s.r.o., NOVILA Production s.r.o., ComWa s.r.o. Dále prezentaci velké řady středních škol plzeňského regionu a zástupců řemesel. Je třeba zmínit tkalcovský stav, který předvedl DOZP Stod,  pana řezbáře Jiřího Jedličku z Březnice a paní perníkářku Martinu Karkulínovou, kteří ukázali skutečně nádherné výrobky.

Všem partnerům, vystavovatelům a účastníkům srdečně děkujeme za spolupráci a účast.

Fotografie jsou umístěny zde:

http://ohkpj.rajce.idnes.cz